Den matek - nové trendy v květinové vazbě

1. května 2008 v 5:00 |  Den matek - nové trendy v květinové vazbě
http://kopik.material.cz./ - spotřebák,doplňky,e-shop- kopírování pro veřejnost a firmy - copyshop


  • výroba reklamy

KOPÍK s.r.o. - spotřebák, doplňky, eshop kopik.material.cz.
Den matek - nové trendy v květinové vazbě
Druhou květnovou neděli, 9. května 2008, opět oslavíme Den matek. Jedná se o svátek s dlouhou tradicí, který nám má připomenout, co pro nás naše maminky znamenají. A jakou máme pro maminku připravit oslavu? Především se traduje, že v tento den by maminka neměla pracovat a ostatní členové rodiny by za ni měli vykonat veškeré domácí práce, které mívá obvykle na starosti ona.


Ideální je nechat ji déle prospat a přinést jí její oblíbenou snídani na velkém podnosu přímo do postele. K takovým oslavám patří i květiny. Čím jiným lépe vyjádřit city, jako jsou láska, obdiv a vděčnost? Květiny mluví jazykem, který nepotřebuje překlad, umějí překonat bariéry neporozumění a překlenout i velké komunikační problémy.

Vybírat kytičku pro maminku může být pro děti i zábava. Mohou hádat, jakou má nejraději. Pomůckou jim může být třeba její nejoblíbenější barva. Existují stálice na trhu květin, které není nutné představovat, jedná se o růže, orchideje, sasanky či gerbery. Výběr květin v květnu, tedy téměř na prahu léta, je už tak široký, že by si v květinářství nevybral podle svých představ opravdu jen málokterý člověk.

Pokud je maminka milovnicí hrnkových rostlin, mohou děti samy, nebo za pomoci tatínka vybrat hezkou hrnkovou rostlinu. Kvetoucí hrnkové rostliny, jako například zvonek (Campanula), u něhož můžeme vybírat z modře a bíle kvetoucích, vrísea, mini růže, hortenzie či Spathiphyllum, potěší nejen duši, ale především oko. Navíc prostředí, ve kterém se maminka často pohybuje, projasní a zútulní. Každý den jí také připomenou, že blízko ní žije někdo, kdo ji má moc rád. Pokud maminka dává přednost rostlinkám s ozdobným listem, je ideální například begónie. 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Kašílek Kašílek | E-mail | Web | 19. září 2008 v 17:45 | Reagovat

Moc krásná dekorace. Já bohužel protohle nemám cit. Tak asi občas juknu na tvoje stránky.

2 Kamila Kamila | E-mail | Web | 26. září 2015 v 21:36 | Reagovat

Květinová aranžmá se mohou dělat pro všechny příležitosti, jsou dokonce i firmy, které dokáží udělat aranžmá na míru.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama