Rostliny v bytě

19. února 2008 v 18:05 |  Jarní aranžma v holandském stylu
Listy a květy rostlin v pestrých květináčích různých barev a tvarů jsou součástí interiérů. Pokojovky jako tiší spolubydlící plní mnohé funkce, zkrášlují strohý design, čistí vzduch od škodlivin a tlumí hluk. Jsou detailem interiéru i vizitkou vkusu.
Květiny vnášejí do našeho života vzrušení, náboj a energii. Mají schopnost pozitivně ovlivnit naše pocity, nálady a emoce. Letošní jarní inspirace se nese v duchu osobních vzkazů. Dopřejme si ji i ve svém domově.

Romantická růžová

V jarních aranžmá letošních trendů volíme kombinace drobných romantických květin, jako jsou frézie, růže, pryskyřník, narcis, jarmanka či tulipán. Pastelové barvy se kombinují s tmavými, často červenými nebo purpurovými akcenty.

Černý tulipán

Tulipány vždy rozněcovaly fantazii. Tato cibulovina z východu kdysi rostla divoce na horských svazích, inspirovala turecké umělce a zdobila zahrady vládců. Jinak velmi střízliví Holanďané v období ?tulipánové horečky? v 17. století zcela ztratili rozum a mnozí i veškerý majetek v honbě za těmito květinami. Mnoho lidí preferuje pestrokvěté tulipány, které mají na okvětních plátcích barevnou kresbu připomínající šlehající plameny. Tmavé tulipány jsou velmi vhodné pro květinový trend letošní zimy. Nejznámější tmavě fialový tulipán ? s příhodným jménem Královna noci ? patří spolu s dalšími tmavými tulipány mezi nejoblíbenější jak na zahradách, tak v kyticích.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Jojka Jojka | 19. srpna 2016 v 11:29 | Reagovat

Okrasné traviny pro vaši zahrádku, ale také skvělé k vytváření vazeb:

http://www.bambusy.cz/okrasne-traviny/

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama