IMPREGNACE LISTOVÍ

7. září 2007 v 19:40 |  Kouzlo rostlin
IMPREGNACE LISTOVÍ
Pro úpravu glycerinem se hodí celá řada listů.Listoví zůstane ohebné a pružné po celé roky. Ošetřené listy jsou navíc krásně lesklé.Glyrerin můžete koupit v lékárně.Na uchování několika větviček stačí koupit jen malé množství látky.Roztok připravíte z jednoho dílů glycerinu a dvou dílů horké vody(asi 70°C).Na jeho přípravu se nejlépe hodí zavařovací sklenice.Nalijete do ní přibližně 3cm glycerinu,6cm horké vody a vše dobře promíchejte.Do promícháného roztoku postavte čerstvě natrhané větvičky s listy.Sklenici postavte na světlo a chladné místo,mimo dosah přímých slunečních paprsků.Větvičky postupně nasají roztok glycerinu.Ten nahradí mízu.VYBÍREJTE VŽDY PĚKNĚ TVAROVANÉ!nechte je ve sklenici tak dlouho,dokud zcela nezmění barvu.To trvá 5 dnů.Nejprve se změní barva žilek listů,postupně změní barvu celý list.Konečná barva i doba vstřebávání roztoku závisí na druhu rostliny,počasí,ročním období i místě kde roste rostlina.
PRAKTICKÉ RADY:(z roztoku)
Jakmile větvičky změní barvu jsou naimpregnované a můžete je z roztoku vyjmout.Kdybyste je nechali v glycerinu příliš dlouho,listy se začnou potit!A mají sklon uhnívat.Pokud by k tomu došlo lehceje omyjte slybým roztokem micího prostředku.
PŘED POUŽITÍM:
Naimpregnované listoví uložte v krabici nebo v uzavřeném plastovém sáčku na suché místo.Před použitím. je naleštěte suchým,měkým hadříkem do vysokého lesku.
OPADAVÉ ROSTLINY-Vhodné pro impregnaci glycerinem....
BUK LESNÍ:U stromů,které rostly ve stínu se barva listů změní na tmavě zelenou.Listy ze stromů na slunci budou spíš hnědé.
DUB LETNÍ:Vybírejte postraní větvičky spíš z mladých stromů.
JÍROVEC MAĎAL:Zajímavě vypadá s mladými kaštánky v pychlavých plodech.
STÁLEZELENÉ ROSTLINY:
BŘEČŤAN OPADAVÝ:Jeho barva se mění v atraktivní žlutavě hnědou.
VAVŘÍN(bobkový list):sytá lesklá kaštanová barva.
ZIMOSTRÁZ VŽDYZELENÝ:Sklízí se jen mladé větvičky a to na jaře!
BOBKOVIŠEŇ:Mění se na tmavě zelenou.
KAMÉLIE:Získá zvláštní světle thědou barvu.
BLAHOVIČNÍK:Ponechává si modrozelenou barvu.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama