Závěsný obal na květináče

12. května 2007 v 23:25 |  Závěsný obal na květináče
Závěsný obal na květináče

Kytiček máme plná okna i stolky, ale pár bychom jich ještě potřebovali někam umístit? Nebo si chceme vyzdobit zápraží či verandu? Snadná pomoc, vyrobíme si závěs na květináče.

Potřebujeme

Seznam materiálu:

Dva kyblíčky z nerezavějícího plechu, asi 4 m kovového řetízku (v nerezavějící povrchové úpravě), 4 kroužky na klíče, háček s hmoždinkou na zavěšení, barvy a tvrdší papír.

Nářadí a nástroje:

Kladívko a silný hřebík nebo skobičku, kleště na drát, nůžky, štětec nebo kousek silnějšího provazu a lepidlo s tavnou pistolí na ozdobení.

Postup

1

Závěsný obal na květináče: Podrobný postup - 1. krok
Do okrajů kyblíků si pomocí skobičky a kladívka prorazíme tři dírky ve stejných vzdálenostech od sebe, asi 1cm pod okraj.

2

Závěsný obal na květináče: Podrobný postup - 2. krok
Do dírek navlékneme kroužky na klíče, snažíme se kroužky příliš neroztahovat aby se vrátily zpět do původního tvaru.

3

Závěsný obal na květináče: Podrobný postup - 3. krok
Řetízek si rozdělíme na tři části (délku volíme podle velikosti kyblíčků, musíme počítat s dostatečnou vzdáleností mezi nimi, aby se kytičky netísnily), jednotlivé části navlékneme do kroužků.

4

Závěsný obal na květináče: Podrobný postup - 4. krokZdobení provázkem:
Na okraj kyblíku si fixou načrtneme vlnovky, vytlačíme z tavné pistole lepidlo a přilepíme kousky provázku, provázek provlékneme i skrz kroužky na klíče a dobře přitiskneme.

5

Závěsný obal na květináče: Podrobný postup - 5. krok

6

Závěsný obal na květináče: Podrobný postup - 6. krok
Na boky kyblíku načrtneme kytičky a přilepíme provázek. Buď můžeme nastříhat kouskyna jednotlivé díly kytičky nebo kytičku stáčíme z jednoho kousku do smyček - tento způsob je lepší kvůli tomu, abychom nemuseli začišťovat několikero konců provázku. Při vytváření kytiček musíme dobře přilepit i části provázku, ležící ve středu kytičky přes sebe.

7

Závěsný obal na květináče: Podrobný postup - 7. krokZdobení barvami:
Obdélník tvrdšího papíru poslouží jako šablona, nakreslíme a vytřihneme si do něj zvolený motiv.

8

Závěsný obal na květináče: Podrobný postup - 8. krok
Šablonu přitiskneme na bok kyblíku a štětcem nanášíme barvu, pokud máme barvu ve spreji, můžeme přes šablonu nastříkat. Po částečném zaschnutí štětcem dokreslíme detaily.

9

Závěsný obal na květináče: Podrobný postup - 9. krok
Můžeme ozdobit ještě kraje kyblíků kousky řetízků, které navlékneme na kroužky a necháme v obloucích viset po okrajích. Ozdobené kyblíky přestříkáme bezbarvým lakem a necháme zaschnout.

10

Závěsný obal na květináče: Podrobný postup - 10. krokZavěšení:
Kyblíček, který bude vespod, máme navlečený na řetízcích, odpočítáme si stejný počet oček na všech řetízcích a navlékneme očka na kroužky v horním kyblíčku.

11

Závěsný obal na květináče: Podrobný postup - 11. krok
Na větší kroužek, za který bude závěs pověšen, jsou navlečeny konce řetízků.Hák na zavěšení může být zašroubován do dřeva nebo do hmoždinky ve stropě. Hotové závěsy můžeme pověsit jak v bytě, tak venku, určitě se budou líbit.

12

Závěsný obal na květináče: Podrobný postup - 12. krok
Na závěsy nemusíte kupovat nové kyblíky, pokud doma nějaký máte, stačí jej okartáčovat od rzi a přestříkat třeba zbytkem autolaku a pak ozdobit, použít můžete i plastové květináče terakotové barvy nebo je také přestříkat.

13

Závěsný obal na květináče: Podrobný postup - 13. krok

14

Závěsný obal na květináče: Podrobný postup - 14. krok

TIP:

Velikost květináče, sílu řetízků a únosnost skobiček a háčků musíme zvolit úměrně zatížení,nesmíme zapomenou, že po zalití květin se váha závěsu ještě zvýší.
SUPER DEN - Stahování her,Móda,Recepty,Inzeráty aj...
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama