PRAKTICKÉ RADY

19. dubna 2007 v 12:47 |  Praktické rady
Květináč,který nepadá
Suché květiny můžete naparfémovat několika kapkami vhodného vonného oleje.Olej můžete kápnout na pěnovou hmotu nebo přímo na květiny a časem jí obnovit.
***
ZPŮSOB UPEVNĚNÍ
Mezi háček na stropě a drhaný závěs vložte otočnou karabinu.Ta usnadní pravidelné otáčení aranžmá,aniž by bylo nutné košík ze závěsu svěšovat.Díky tomu se všem rostlinám v aranžmá dostane stejného množství světla.
***
ORIGINÁLNÍ ARANŽOVÁNÍ ŘEZANÝCH KVĚTŮ
Pokud se rozhodnete sladit květiny s textilem nebo tapetami,vždy si s sebou do květinářství vezměte vzorek.Květiny disponují úžasnou škálou barev,a zvolit správný odstín je proto až nečekaně obtížné.
***
PRODLOUŽENÍ ŽIVOTNOSTI ARANŽMÁ
Před oslavou uložte aranžmá na chladné místo,později ho dávejte do chladu alespoň na noc. Aranžovací hmotu důkladně zalévejte,květiny pravidelně mlžte.
***

Ubrousková technika při dekoraci svíček

Potřebujeme speciální nehořlavé lepidlo na zdobení svíček. Dá se použít i univerzální lepidlo na decoupage, ale některé druhy na vosku nedrží a při hoření svíček zapáchají.
Svíčku natřeme na určeném místě lepidlem, přiložíme vystřižený motiv z ubrousku, uhladíme, necháme zaschnout. Poté ještě jednou přetřeme.
Ubrousková technika na svíčky
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama