ORIENTÁLNÍ HARMONIE

16. dubna 2007 v 17:33 |  Bonsaje
Pravé bonsaje vyžadují nekonečnou trpělivost a mnoaletou péči.Pokud si chcete vytvořit orientální zátiší hned,vysaďte do tradičních japonských misek miniaturní jehličnany a nízké trvalky(možno z přírody,ze zehrad aj.
Co budete potřebovat:
1) Jalovec-Juniperus squamata
2)Borovici-Pinus mugo
3)Jalovec-Juniperus x media
4)stříbřitou trvalku raouli-Raulia australis
5)rozchodník-Sedum lydium
6)glazované mrazuvzdorné misky v orientálním stylu
7)ozdobný štěrk
8)vhodnou zeminu
9)větší kámen
10)úzkou lopatku
11)nůžky
12)střepy
1)Drenážní otvory misek překryjte několika střepy.Na ně přidejte trochu zeminy,abyste mohli rostlinu zasadit do správné hloubky.Borovičku vyjměte z plastového květináče a rukou jemně rozdělte propletené kořeny.Příliš dlouhé kořeny odstříhněte nůžkami.
2)Borovičku správně usaďte a kolem kořenového balu přisypte zeminu.Jemně ji stlačte prsty,aby se dostala ke kořenům a vyplnila všechny mezery.K borovičce usaďte kámen,aby opticky tvořily celek.Doplňte zeminu a její povrch stlačte rukama.
3)Povrch můžete pokrýt vrstvou ozdobného štěrku."Bonsaj"bude vypadat přirozeněji a štěrk pomůže zadržet nezbytnou vláhu.Ať bude stromek umístěn venku nebo uvnitř,zemina by měla být stále vlhká.Stromky proto pravidelně zalejvejte a mlžte,pokud možno dešťovou vodou.
4)Větší jalovec vyjměte z květináče,odstříhněte všechny přebytečné kořeny a zasaďte ho do největší misky.Z povrchu odstraňte veškerý plevel a jemně odstraňte trochu zeminy z kořenů.Když je mírně odhalíte,zdůrazníte stromovitý charakter rostliny.
5)Nyní jalovec prostříhejte,aby se co nejvíce podobal skutečnému stromu.Odstříhněte několik dolních"větviček"a také ty,které se kříží nebo narušují charakteristický vnější obrys.jalovec by měl působit co nejpřirozeněji.Větvičky stříhejte s rozmyslem a raději méně než více.
6)Jalovec podsaďte několika trsy pomalu rostoucího rozchodníku,aby působil jako skutečný strom,který vyrůstá z mechu.Rozchodník má drobné lístky,které v létě červenají.Pravidelně ho zastřihujte,aby zůstal kompaktní.Zbylou zeminu posypte ozdobným štěrkem.
7)Drobný jalovec s modrými jehličinami zasaďte do podlouhlé misky.Jeho kořeny bude nutné výrazně zkrátit.Nejprve je prsty opatrně rozpleťte a potoms rozvahou prostříhejte.Při sázení rozprostřete kořeny kořeny do misky ve vodorovné poloze.
8)Do misky přisaďte drobnou stříbřitou raulii.Její barva se s modrozeleným jalovcem pěkně doplňuje.Nízká trvalka se postupně rozroste a vytvoří přirozený koberec.Na zeminu nasypte jemný štěrk.Důkladně zalijte a stále udržujte vlhké.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 bonsai,bonsaje bonsai,bonsaje | Web | 13. října 2007 v 9:23 | Reagovat

Zde například můžete nakoupit nějaké bonsaje

2 irenka1410 irenka1410 | Web | 12. ledna 2008 v 17:28 | Reagovat

no jsou to moc krásné bonsaje, mám je moc ráda

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama